ABD’de 1.3 milyar dolarlık ikramiyeyi kanser hastası bir göçmen kazandı

ABD’nin en yaygın şans oyunlarından Powerball’da ikramiyeyi, 8 yıldır kanserle mücadele eden 46 yaşındaki Cheng ‘Charlie’ Saephan kazandı. 1.3 milyar dolarlık (yaklaşık 42 milyar 97 milyon 500 bin TL) Powerball ikramiyesini kazanan Cheng, son kemoterapi tedavisini geçtiğimiz hafta tamamladı.

‘HAYATIM DEĞİŞECEK’

Laos doğumlu Cheng, 37 yaşındaki eşi Duanpen Saephan ile birlikte bilet almak için 100 dolar katkıda bulunan bir arkadaşıyla paylaşacağını söyledi. Üçlünün, vergilerden sonra 422 milyon dolar olan ödülü eşit olarak paylaşacağı belirtildi. “Kendime iyi bir doktor bulacağım” diyen Cheng, “Piyango ve bana bahşedilenler için minnettarım. Hayatım değişecek. Ailemin ihtiyaçlarını karşılayabileceğim” ifadelerini kullandı.

‘EŞİME ‘ARTIK İŞE GİTMENE GEREK YOK’ DEDİM

Cheng, şöyle devam etti: “Kanser hastası olarak tüm bu parayı harcamak için nasıl zamanım olacak, ne kadar yaşayacağım diye çok düşündüm. İkramiyeyi kazandığımızı öğrendiğimde eşimi aradım, ‘İşe gidiyorum’ dedi. Ben de ‘Artık gitmek zorunda değilsin’ dedim. İlk olarak Oregon’da ailem için bir ev satın almak istiyorum.”

30 yıldır Portland’da yaşayan Cheng, çekilişten önceki haftalarda oyunun rakamlarını bir kağıda yazıp yastığının altında uyuduğunu dile getirdi. Yetkililere göre 1.3 milyar dolarlık ödül, tarihin dördüncü en büyük Powerball ikramiyesi.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir