İyi Parti’nin yeni lideri Dervişoğlu’ndan “İhaneti tebrik etmek defterimizde yazmaz” diyen Bahçeli’ye yanıt

İyi Parti’nin yeni lideri Müsavat Dervişoğlu, “Görevimin ve sorumluluğumun farkındayım. Dava arkadaşlarıma layık olmak için elimden geleni yapacağım. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Yarın sayın Genel Başkanımızdan görevi teslim alacağım o an itibariyle de partimizin iktidar yolculuğunu başlatacağım” diyerek mazbatasını aldı. 

Dervişoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bugünkü grup toplantısı konuşmasındaki “İhaneti tebrik etmek bizim defterimizde yazmaz” sözlerine de yanıt verdi. Dervişoğlu, “Kendisinden herhangi bir tebrik beklemedim. Karar kendilerinindir ama bazı beyanları var. bilmenizi istiyorum ben kişilerle olan hukukumu onların beyanlarına bakarak oluşturmuyorum. Ona bakarak hukuk oluşturursanız daha önce kimlere neler söyledi ve bugün hangi çizgide ona bakmanız lazım. Onun için söyleyebilir. Ben polemik yapmak için gelmedim İyi Parti Genel Başkanlığı’na. Böyle polemiklerle gündemi farklı bir şekilde meşgul etmenin de anlamı yok. Benim başkanlığımda her şey şeffaf olacak, gizemli ifadeler kullanmayacak, şaibeli işler de yapmayacağım” diye konuştu.

“Orada kritik bir cümle var hainlikle ilgili” diyen Dervişoğlu, şöyle devam etti:

“Orada kritik bir cümle var hainlikle ilgili. Ben onun partisinde 10 yılı aşkın il başkanlığı yaptım ayrıca hayatımın hiçbir döneminde de kendisine karşı böyle maksadı aşan ifadelerde bulunmadım. Bir de üzerimde hakkı ve emeği var, yani Türk siyasetinde şayet bugün buralardaysak bugüne kadar yapmış olduğumuz yolculukların, edindiğimiz tecrübelerin hayatımızda önemli bir yeri var ben onların hiçbirini yok sayamam. Bir kişi öyle dedi diye de bir büyük camianın gönlünü kıramam.”

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir