Montella’nın golleri

İspanya’nın en ünlü gazetesi Marca, Arda Güler ve Ronaldo’yu manşet yapmış. Marca öyle kolay kolay manşet yapmaz. Biri dünya futboluna damga vuran Ronaldo diğeri dünya futbolunun genç yeteneği Arda…
Yani herkes bekliyor. Dünya bu ikiliyi izlemek istiyor. Ama Montella oynatmıyor.
Neden belli değil. Bir gün önce Arda yorgun dedi. Bunu Arda’nın kendisi bile söylese oturup onu hazırlayacaksın. Senin görevin bu genç adamları hazırlamak.
Yetmedi. Hoca gidiyor en son iyi maçını üç yıl önce Adana’da oynayan Yunus Akgün’ü sahaya sürüyor. Arda yorgun ama Yunus’ta ne güç var, ne nefes ne de fizik var. Peki bu adam nasıl oynuyor?
Yetmedi. Barış Alper. Adam kendi takımında bile santrfor oynamıyor. Gitti santrfora koydu.
Kenan’ı da kulübeye çekti.
Daha bitmedi. Takımı ileriye tek taşıyan adam Kerem’i durup dururken çıkardı. Arkadaş bir teknik direktör bu kadar hata yapar mı? Samet’in yaptığı hatadan ne farkı var bunun?
Portekiz’in hocası Roberto Martinez’e sorsanız bu maçı kazanmak için bunları yapardı.
Ben anlayamadım. Kim anladı çok merak ediyorum.
Bir de İsmail var. Adam iyileşmiş. Bırak oynat artık. Hala Orkun ısrarın ne?
İsmail ile Arda girince oyun bir anda değişti. Ama üç golü yedikten sonra! Maç önü marşlar okunurken Alman kameralar bile Arda’yı zumluyor, bizim hoca kulübeye atıyor.
Bu ülkenin havasından mı suyundan mı nedir, Montella gibi bir adamın bile feleği şaşmış durumda. Bir maçı kaybetmek için ancak bunları yaparsın. Hala şaşkınım.
Rüzgarı ilk maçta arkana almışsın, durma, yürü git. Maceralara, kendini kanıtlamaya ne gerek var. Yürüyen makineyi bozuyorsun.
Yani sadece Samet’in golü fişimizi çekmedi, hoca da çekti. Adamlar rahat rahat bizi yendi. Onlar satranç oynadı, biz dama.
Umarım tüm bu yaşananlar ders olur. Bu takımın iskeleti belli. Bozarsan kambur kalırsın.
Neyse. Fazla sinirli olduğum için kendimi frenlemeye çalışıyorum. Bu kadar yeter.
Montella yine sahneye çıkmazsa biz bu gruptan kendimizi atarız.
Son olarak…
Sayın Montella eğer üzerinde kadro konusunda üzerinde baskı varsa, ısrar varsa ilk basın toplantısında gözünü üç kere kırp!
Sinyali ver ki biz de bilelim…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir