New Yorklu Magnolia Bakery Antalya’ya açılıyor

Necla DALAN

Mehmet Dinçerler, Gloria Jean’s Coffees ile birlikte New Yorklu Magnolia Bakery’yi de büyütüyor. 2022 yılının Eylül ayında ilk şubesini Vadi İstanbul’da açan, ikinci şube için de Anadolu yakasındaki Akasya Alışveriş Merkezi’ni seçen Magnolia Bakery Türkiye, üçüncü şubesini 10 Nisan’da Antalya’da Land of Legends’da açacak.

Dinçerler daha önce yaptığımız bir sohbette, Magnolia Bakery şubelerindeki satışlardan çok memnun olduklarını belirterek, “İnşallah daha da büyüyeceğiz. Bu yıl Antalya ile birlikte üç yeni şube açmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunlardan bir tanesi Haliç Tersane projesinde olacak. Diğeri için birkaç aday lokasyonumuz var ama henüz netleşmedik” demişti.

1996 YILINDA KURULAN İKONİK ZİNCİR

New York merkezli fırın zinciri Magnolia Bakery ile ilgili biraz bilgi vereyim. 1996 yılında kurulan; kek, kurabiye, turta ve muzlu pudingleriyle ünlü olan Magnolia Bakery’nin ABD’de 10 farklı noktada şubesi var.

ABD dışındaki ilk mağazasını 2010 yılında Dubai’de açtı. Abu Dabi, Suudi Arabistan, Ürdün, Katar, Güney Kore, Hindistan ve Filipinler’de de şubeleri olan markayı Türkiye’ye Mehmet Dinçerler ve kardeşi Tuğba Dinçerler getirdi.

AVRUPA’DAKİ İLK ŞUBESİNİ TÜRKİYE’DE AÇTI

2019 yılında görüşmeler başladı ancak araya pandemi girince açılış da gecikti. Tuğba Dinçerler, açılış öncesinde Magnolia Bakery’nin New York, Columbus Avenue’da bulunan mağazasında eğitim aldı. Markanın Eğitmen Şefi Chef Kiran dört ay İstanbul’daki üretim ekibine eğitim verdi. Ayrıca mağaza ekibinin eğitimi için de New York’tan üç eğitmen geldi.

Bu arada Magnolia Bakery’nin İstanbul’daki şubesi aynı zamanda Avrupa’da açılan ilk şube oldu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir